Promocja regionu podczas Tauron Nowa Muzyka
Śląskie smaki i Design Silesia na festiwalu
Podczas zeszłorocznej edycji festiwalu Design Silesia prezentował wystawę Mobilne Kontenery Designu. Tym razem zaprasza do specjalnej strefy chilloutu, w której będzie można oderwać się na chwilę od atmosfery festiwalu.
Design Silesia Cafe - czyli namiot zaprojektowany specjalnie na Festiwal Tauron Nowa Muzyka przez Michała Latko i Łukasza Fragsteina - zaproszą na moment w świat designu. Znaleźć tu będzie można Ikony Śląskiego Designu, wszystkie numery gazety „Design jest dla Ludzi", filmy produkcji Design Silesia, Animacje 3D Dekalog Designu. Zaplanowano także szereg ciekawych spotkań.
W Design Silesia Cafe pojawią się śląscy projektanci: SOKKA z Gliwic opowie m.in. o ławce Lightbench, którą będzie można zobaczyć na terenie festiwalu, Brokat zaprezentuje biżuterię oraz architekturę i śląskie doniczki. Gryfnie opowie jak widzi Śląsk w odniesieniu do ich produktów. O Ikonach Śląskiego Designu będzie można porozmawiać z autorką tej unikatowej pozycji - prof. Irmą Koziną.
Festiwalowa kafejki to miejsce wytchnienia i relaksu, z designem w tle. Organizatorzy zapowiadają konkursy i losowania. Będą rozdawać książkę „Śląskie ikony designu", nowe torby WhiteBag - Tyvek Edition oraz Śląską Doniczkę.
Terminarz spotkań w Design Silesia Cafe
Piątek 23 sierpnia 2013.
18.45 - Gryfnie
19.30 - SOKKA
Sobota 24 sierpnia 2013
18.45 - BRO.KAT
19.30 - Irma Kozina o Ikonach Śląskiego Designu
Z kolei poznać region „od kuchni" pozwoli m.in. pojawiająca się po raz pierwszy na festiwalu restauracja stworzonego w 2012 roku Szlaku Kulinarnego Śląskie Smaki. Specyfikę i charakter województwa przybliżą wycieczki z przewodnikiem.
Festiwal Tauron Nowa Muzyka od ośmiu lat skupia na swoim terenie wielbicieli elektronicznych brzmień z Polski i zagranicy. Organizatorzy, oprócz przybliżania uczestnikom festiwalu muzycznych eksperymentów z całego świata, wykorzystują szansę pokazania regionu, jaką daje przyjazd do Katowic kilku tysięcy młodych ludzi m.in. z Polski, Czech i Niemiec.
Program tegorocznej edycji festiwalu wzbogacony został o propozycję wycieczek po Katowicach oraz dwóch wycieczek tematycznych dotyczących tradycji regionu i złotego trunku - piwa. Dzięki nim odwiedzający festiwal będą mieli możliwość zapoznania się charakterem województwa i atrakcjami znajdującymi się w najbliższej okolicy - Katowicach (m.in. Nikiszowiec), Zabrzu (Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego „Guido") oraz Tychach (Tyskie Browarium i Browar Obywatelski). Wszystkie obiekty dwóch tematycznych wycieczek reprezentują markowy produkt turystyczny - Szlak Zabytków Techniki.
Atrakcje turystyczne to jednak nie wszystko, co śląskie ma do zaoferowania. O kubki smakowe festiwalowiczów podczas dwóch dni imprezy (23 i 24 sierpnia) zadba między innymi lokal znajdujący się na Szlaku Kulinarnym Śląskie Smaki.
Sam Szlak Kulinarny Śląskie Smaki, zrzeszający łącznie 35 lokali, w których podaje się tradycyjne dania regionalne, to kolejny markowy produkt turystyczny regionu. Podróż szlakiem pozwala na spróbowanie wielu rozmaitych potraw charakterystycznych dla danego miejsca i na zapoznanie się z różnorodnością kuchni województwa śląskiego, na którą składają się: kuchnia jurajska, beskidzka, śląska, chłopska, mieszczańska, myśliwska, górnicza, dworska, polska z wpływami czeskimi, austriackimi i żydowskimi.
Szczegółowe informacje oraz program wydarzenia: www.festiwalnowamuzyka.pl
Program promocji atrakcji regionu oraz kuchni regionalnej podczas Festiwalu Tauron Nowa Muzyka powstał we współpracy m.in. ze Śląską Organizacją Turystyczną.